Vývoj lužickosrbského časování a slovotvorby

Vývoj lužickosrbského časování a slovotvorby - Richard Bígl | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Richard Bígl
DIMENZE
8,3 MB
NÁZEV SOUBORU
Vývoj lužickosrbského časování a slovotvorby.pdf


Chcete si knihu přečíst?Vývoj lužickosrbského časování a slovotvorby ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Richard Bígl. Číst Vývoj lužickosrbského časování a slovotvorby Online je nyní tak snadné!

POPIS


S několikaletým odstupem od vydání skloňovací a stupňovací části dostává odborná veřejnost do rukou druhý díl historické mluvnice lužické srbštiny. První polovina svazku – časování – se opírá o standardní pomůcky lužickosrbské diachronie. Flexi praslovanských, prasrbských a novosrbských sloves ilustruje dvaadvacet paradigmatických tabulí s častými slovesy nepravidelnými a příkladovými slovesy pravidelnými. Do zvláštní složky flexe je vyčleněno kmenosloví, pojaté jako nauka o kmenových změnách. Podnětná je zejména druhá polovina knihy – slovotvorba. Tvoření slov zpracovala sorabistika dosud pouze synchronně – autor pro svůj výklad využil existující hornolužické a dolnolužické práce, slavistické publikace i etymologické slovníky jednotlivých slovanských jazyků. Významně doplnil několik nových starosrbských pramenů. Všechny historické doklady jsou opatřeny stránkovou citací, což pro příští badatele představuje snazší orientaci i prostor pro vlastní výklad jazykových jevů.


...ladnú funkčnosť, spríjemnenie používania webu, analytické účely a v prípade udelenia súhlasu aj na účely cielenia reklamy využívame súbory cookies ... Bigl | Sleviste.cz ... . Vývoj lužickosrbského časování a slovotvorby Richard Bígl Nakladatel: Karolinum 2019 Kniha: Vývoj lužickosrbského časování a slovotvorby Autor: Richard Bígl S několikaletým odstupem od vydání skloňovací a stupňovací části dostává odborná veřejnost do rukou druhý díl historické mluvnice lužické srbštiny. Všechny informace o produktu Kniha Vývoj lužickosrbského časování a slovotvorby, porovnání cen z internetových obchodů, hodnocení a recenze Vývoj l ... Vývoj lužickosrbského časování a slovotvorby - Richard ... ... . Všechny informace o produktu Kniha Vývoj lužickosrbského časování a slovotvorby, porovnání cen z internetových obchodů, hodnocení a recenze Vývoj lužickosrbského časování a slovotvorby....SOUVISEJÍCÍ KNIHY