Kniha Prachu 1: La Belle Sauvage

Kniha Prachu 1: La Belle Sauvage - Philip Pullman | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Philip Pullman
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Kniha Prachu 1: La Belle Sauvage.pdf


Chcete si knihu přečíst?Kniha Prachu 1: La Belle Sauvage ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Philip Pullman. Číst Kniha Prachu 1: La Belle Sauvage Online je nyní tak snadné!

POPIS


Kniha Prachu, první díl zamýšlené trilogie, nás zavádí do stejného prostředí, v němž se odehrávaly Jeho temné esence (tedy Zlatý kompas a spol.), Pullman ale děj posunul do doby o deset let dříve. Hrdinou je jedenáctiletý Malcolm Polstead, bystrý chlapec s výborným postřehem. Svou nenápadností je přímo předurčen stát se špionem. V hostinci jeho otce se schází celý Oxford. Malcolm a jeho daemon zde nepozorovaně vyslechnou spoustu novinek a klevet. Jenže pak se chlapci do rukou dostane tajná zpráva, v níž se mluví o nebezpečné substanci zvané Prach. Adresátka zprávy Malcolma vyhledá a požádá ho o spolupráci ohledně předávání informací. V hostinci Malcolmových rodičů se totiž začínají objevovat nezvyklí hosté, ať už z nejvyšších společenských a politických kruhů, nebo z podsvětí, a všichni jeví zájem o nemluvně jménem Lyra, kterou mají v péči jeptišky v nedalekém převorství. Turbulentní události a ničivá potopa nakonec způsobí, že se hrdina spolu s vesnickou dívkou Alicí ocitnou ve člunu “La Belle Sauvage”. Na palubě s nimi cestuje šestiměsíční Lyra, kterou čtenáři znají jako hlavní postavu Jeho temných esencí, a obě starší děti mají za úkol dostat ji do bezpečí k jejímu otci, lordu Asrielovi. V knize se opět kromě lorda Asriela setkáme i s Lyřinou matkou, paní Coulterovou, a s Romunem Coramem van Texelem. „Strhující a úchvatná kniha. První polovina se čte jako napínavý thriller. Pak se ale jižní Anglie ocitne pod vodou a příběh nabere temnější, hlubší a ještě pozoruhodnější směr. Na světě je jen málo věcí, na které stojí za to čekat sedmnáct let, ale Kniha Prachu k nim rozhodně patří.“ (The Washington Post) „Pullman píše stejně bravurně jako vždy. Kniha Prachu je triumfálním návratem do alternativního Oxfordu, který tak milujeme.“ (Bustle) „(…) Tohle totiž není kniha na jedno použití, jak je v dnešní překotné době obvyklé. Tenhle román potřebujete důkladně strávit. Seznámit se s ním, počkat, až se jeho dozvuky usadí, a pak se k němu vrátit. Musíme být Pullmanovi vděční za jeho slova, za slova, která budou ještě dlouho sytit duši a fantazii svých čtenářů.“ (Hypable) „Svrchované vypravěčské umění, které čtenáře dokonale strhne. Postavy jsou vykreslené stejně živě jako vždycky a velká témata pulzující pod povrchem příběhu vybízejí k hlubšímu zamyšlení a zkoumání.“ (Kirkus Reviews)


...e Sauvage je síce príjemným návratom do obľúbeného sveta, ale na druhej strane je to tiež zbytočne dlhá kniha, ktorá vo výsledku pôsobí až zarážajúco priemerne ... Kniha Kniha prachu 1: La Belle Sauvage | Fantasyobchod.cz ... . Autor mi predstavil predovšetkým nové (a niektoré staré) postavy, aby si tým pripravil pôdu na ďalšie pokračovania. Kniha Prachu 1 La Belle Sauvage . Philip Pullman; Philip Pullman . 4,5 . Sledovať autora . Všetky knihy autora . Argo, 2019. 6 hodín čítania. Vydavateľstvo Argo, 2019. 1. diel série Kniha prachu (CZ) Preklad. Dominika Křesťanová; Kniha Prachu, první díl zamýšlené trilogie, n ... Kniha Prachu 1 - La Belle Sauvage - Philip Pullman | Kniha ... ... . Argo, 2019. 6 hodín čítania. Vydavateľstvo Argo, 2019. 1. diel série Kniha prachu (CZ) Preklad. Dominika Křesťanová; Kniha Prachu, první díl zamýšlené trilogie, nás zavádí do stejného prostředí, v němž se ... Kniha Prachu, první díl zamýšlené trilogie, nás zavádí do stejného prostředí, v němž se odehrávaly Jeho temné esence, Pullman ale děj posunul do doby o deset ...SOUVISEJÍCÍ KNIHY