Dny opuštění

Dny opuštění - Elena Ferrante | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Elena Ferrante
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Dny opuštění.pdf


Chcete si knihu přečíst?Dny opuštění ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Elena Ferrante. Číst Dny opuštění Online je nyní tak snadné!

POPIS


Ve druhém románu Eleny Ferrante, stejně jako ve všech pozdějších, je hlavní hrdinkou žena stržená vírem svých emocí a dávných vzpomínek. Olgu, spisovatelku žijící v Turíně, která se vzdala své kariéry ve prospěch rodiny, opustí zdánlivě bezdůvodně manžel a nechá ji topit se v pochybách a klamných nadějích na jeho návrat. Olga se nejprve snaží žít jako doposud a zůstat za všech okolností klidná, ale do mysli se jí neustále vkrádá vzpomínka z jejího dětství v Neapoli na ženu opuštěnou mužem, které ona sama přezdívá Chudinka. Té se za žádnou cenu nechce podobat, ale jak se odkrývají důvody manželova odchodu, propadá se stále víc do beznaděje, deprese a neschopnosti postarat se o svou rodinu. Elena Ferrante dokázala pád své hrdinky na dno vylíčit s naléhavou intenzitou a detailně popsala hluboké výkyvy mezi zdánlivým vnitřním klidem a hysterií, které doprovázely Olžin přerod závislé ženy v samostatnou bytost. Kniha byla zfilmovaná italským režisérem Robertem Faenzou. Jednu z hlavních rolí si zde zahrál i známý a úspěšný hudebník Goran Bregovic. Elena Ferrante je pseudonym spisovatelky (nebo spisovatele?) z Neapole. Nikdo její pravou totožnost nezná, ačkoliv se o ní mnoho spekuluje. Elena Ferrante si nechodí ani pro ceny, kterých za své dílo získala hned několik.


...čině prvotině, kde se ještě hledala a bylo to znát, jsou už Dny opuštění podobně čtivé, jako Geniální přítelkyně ... Dny opuštění : Společenská próza : Nejlepší audioknihy ... ... . Téma je však mnohem hutnější, tíživější a proto určitě méně všeobecně přijaté. Dny opuštění Autor: Ferrante, Elena Nakladatel: KNIHA ZLÍN EAN: 9788087162880 ISBN: 978-80-87162-88- Originál: Giorni dell´abbandono Překlad: Volný, Jakub Popis: 1× kniha, brožovaná, 192 stran, česky Rozměry: 12 × 19,6 cm Rok vydání: 2011 (1. vydání) Dny opuštění. Elena Ferrante. Četl(a) jsem. Chci přečíst. 5.0 z 5 hvězdiček 1 hodnocení čtenářů Kniha ( ... Dny opuštění - Elena Ferrante | Knihy Dobrovský ... . vydání) Dny opuštění. Elena Ferrante. Četl(a) jsem. Chci přečíst. 5.0 z 5 hvězdiček 1 hodnocení čtenářů Kniha ( měkká vazba ) Skladem 1 ks; Doručení ZDARMA od 300 Kč, v pátek 22.5. u Vás doma (Typy doručení) ... Kniha Dny opuštění byla v roce 2005 zfilmovaná. Pro rozhlas ji jako audioknihu načetla Lucie Žáčkov...SOUVISEJÍCÍ KNIHY