Podivný případ Dr.Jekylla a pana Hyda

Podivný případ Dr.Jekylla a pana Hyda - Robert Louis Stevenson | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Robert Louis Stevenson
DIMENZE
8,3 MB
NÁZEV SOUBORU
Podivný případ Dr.Jekylla a pana Hyda.pdf


Chcete si knihu přečíst?Podivný případ Dr.Jekylla a pana Hyda ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Robert Louis Stevenson. Číst Podivný případ Dr.Jekylla a pana Hyda Online je nyní tak snadné!

POPIS


V Londýně se objevil podivný člověk, ze kterého čiší hrůza a v každém vzbuzuje neklidné pocity a nechuť. Zvláště rozrušený je pak advokát Utterson, kterého znepokojila závěť jeho dobrého přítele Henryho Jekylla. V případě jeho smrti či zmizení má veškerý majetek dostat právě Edward Hyde. Autor vypráví hororový příběh dvou protikladných tvářích lidského charakteru ztělesněných dobrým doktorem Jekyllem a zlým panem Hydem. Pohledný Dr. Jekyll, vynikající vědec uznávaný celou vědeckou komunitou, vyvine prostředek, který způsobí převrat v lidské přirozenosti a oddělí zločinecké sklony. Vyzkouší ho sám na sobě a díky této látce prodělá děsivou proměnu. Úplně se vymyká konvencím a zákonům společnosti a jeho morálka se změní - v nelítostného a zkaženého zloducha pana Hydea. Příběh se stal mnohokrát námětem pro další, především filmová zpracování.


...odivný případ Dr. Jekylla a pana Hyda Autor: Robert Louis Stevenson Přidal(a): Tom5s I ... Podivný případ doktora Jekylla a pana Hyda - Robert Louis ... ... . Zařazení díla. Robert Louis Stevenson (1850-1894) skotský básník a spisovatel, představitel novoromantismu; narodil se v Edinburghu, dětství u svého dědečka (pastor) Podivný případ dr. Jekylla a pana Hyda (7) nebo též Podivuhodný případ dr. Jekylla a pana Hyda Esejistu a povídkáře Roberta Louise Balfoura Stevensona ani jeho klasický viktoriánský horor o sváru dobra a zla v lidském nitru není třeba dlouho představovat. Podivný případ dr. Jekylla a pana Hyda v sobě nese nejlepší nápad a já jen lituj ... Podivný případ Dr. Jekylla a pana Hyda | Rozbor-dila.cz ... . Podivný případ dr. Jekylla a pana Hyda v sobě nese nejlepší nápad a já jen lituji, že je ten příběh známý tak, že pointa nikoho nepřekvapí. Ale i tak, představa dvou bytostí zrozených z jedné mě zneklidňuje. Zajímavé mi přišlo, jakou fyzickou podobu spojil autor se zlem: malá postava a ošklivost. Pod...SOUVISEJÍCÍ KNIHY