Problém dějinného vědomí

Problém dějinného vědomí - Hans-Georg Gadamer | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Hans-Georg Gadamer
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Problém dějinného vědomí.pdf


Chcete si knihu přečíst?Problém dějinného vědomí ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Hans-Georg Gadamer. Číst Problém dějinného vědomí Online je nyní tak snadné!

POPIS


Středobodem předložených přednášek je zrod dějinného vědomí v humanitních vědách. Gadamer načrtává, jak se toto vědomí vyvíjelo napříč Schleiermacherovým, Hegelovým, Droysenovým a Diltheyovým dílem. Zvláštní důraz klade na Heideggerovu hermeneutiku fakticity. Na pozadí této skici rozvíjí vlastní koncepci hermeneutiky, a přednášky proslovené francouzskému publiku krátce po sepsání knihy Pravda a metoda tak čtenáři nabízejí výstižný úvod do Gadamerova hlavního díla.


... dějinného vědomí obsahuje čtyři přednášky, které přednesl profesor Gadamer na Filosofickém institutu lovaňské univerzity v roce 1958 ... Problém dějinného vědomí | Odborná literatura a právnická ... ... . Problém dějinného vědomí Autor: Gadamer, Hans-Georg Nakladatel: Oikoymenh Filosofický ústav AV ČR EAN: 9788072983599 ISBN: 978-80-7298-359-9 Originál: Le probleme de la conscience historique Překlad: Němec, Jiří a Sokol, Jan Popis: 1× kniha, brožovaná, 99 stran, česky Rozměry: 11 × 15 cm Rok vydání: 2019 (1. vydání) Vnik dějinného uvědomění - vědomí bezprostřední dějinnosti a relativnosti všech názorů; vědomí, že člověk je vždy u ... H.G. Gadamer: PROBLÉM DĚJINNÉHO VĚDOMÍ | Pod Vŕškom ... ... . vydání) Vnik dějinného uvědomění - vědomí bezprostřední dějinnosti a relativnosti všech názorů; vědomí, že člověk je vždy už bytost s pamětí a dějinami, na jejichž horizontu jedná (Dilthey) - je podle Gadamera pravděpodobně tou nejvýznamnější revolucím, kterou nám moderní...SOUVISEJÍCÍ KNIHY