Ženy milující

Ženy milující - David Herbert Lawrence | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
David Herbert Lawrence
DIMENZE
1,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Ženy milující.pdf


Chcete si knihu přečíst?Ženy milující ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor David Herbert Lawrence. Číst Ženy milující Online je nyní tak snadné!

POPIS


Ženy milující jsou nejen románem vášní, ale i svérázným druhem románu ideí. Obsahují nespočet úvah o existenci jedince, společnosti, národa a lidstva. Sám D. H. Lawrence pokládal tento román za své nejlepší dílo. Jeho osou je komplikovaný, neustále se proměňující vztah dvou mileneckých párů, z nichž jeden dospívá přes ostré konflikty k životnímu naplnění, zatímco druhý se tragicky rozpadá. Jako by Ursula s Birkinem a Gudrun s Geraldem ztělesňovali typickou lawrenceovskou polaritu lásky a nenávisti, vzniku a zániku, života a smrti, tvoření a ničení stupňovaného až k sebezničení. Román se soustřeďuje na analýzu vztahů obou sester k sobě, k okolí a především k milencům. Kvarteto milenců doplňují další četné postavy a vztahové propletence, které Lawrence s úžasným citem analyzuje. Do všech jeho děl se s neobyčejnou intenzitou promítaly jeho subjektivní životní zkušenosti. Je až nevídané, jak mistrně a s nebývalou empatií dokázal vystihnout ženskou psychiku a sexualitu.


...eny milující existují. V této knize určitě ... Vědomá žena - Vnes do nitra tichost a milující laskavost ... . A každý kdo si ji přečte, takl pozná, jak se k nim Lawrence dostal. Doporučujeme. Na pokraji temnoty. Analfabetka, která uměla počítat. Dracula. Maminka neříká pravdu. Štítky. anglická literatura. Autor a jeho další knihy. Ženy milující D. H. Lawrence. V románe sledujeme komplikované vzťahy dvoch mileneckých párov, z ktorých jeden dospieva k životnému naplneniu a druhý sa tragicky rozpadá. Sústreďuje sa na analýzu vzťahov dvoch sest ... Ženy milující - Medzi knihami - čerstvé informácie z ... ... . Sústreďuje sa na analýzu vzťahov dvoch sestier k sebe, okoliu a predovšetkým k ich milencom. Kúpiť za 16,95 € Ženy milující jsou nejen románem vášní, ale i svérázným druhem románu ideí. Obsahují nespočet úvah o existenci jedince, společnosti, národa a lidstva. Sám D. H. Lawrence pokládal tento román za své nejlepší dílo. Jeho osou je komplikovaný,...SOUVISEJÍCÍ KNIHY