Tuberkulóza ve faktech i obrazech

Tuberkulóza ve faktech i obrazech - Ivan Solovič, | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Ivan Solovič,
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Tuberkulóza ve faktech i obrazech.pdf


Chcete si knihu přečíst?Tuberkulóza ve faktech i obrazech ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Ivan Solovič,. Číst Tuberkulóza ve faktech i obrazech Online je nyní tak snadné!

POPIS


Tuberkulóza nepřestala být ani ve 21. století závažným onemocněním. Je tomu tak navzdory všeobecně rozšířenému přesvědčení, že jde o chorobu, která již byla téměř vymýcena. Bohužel tento pocit sdílí i řada lékařů. Problém je o to závažnější, že problematika tuberkulózy, od klinického obrazu po společensko-organizační stránku, se během posledních 20 let podstatně změnila. Je proto nezbytné, aby lékaři relevantních specializací – tedy zejména pneumologové – měli k dispozici moderní podrobnou monografii, která jim poskytne kvalitní know-how pro každodenní léčebně-preventivní činnost. Tohoto úkolu se ujal rozsáhlý kolektiv předních českých a slovenských pneumologů v čele s doc. Solovičem (Národní ústav tuberkulózy, Vyšné Hágy) a prof. Vašákovou (1. LF UK a Thomayerova nemocnice, Praha). Kromě kapitol běžných v klinických monografiích (teorie, klinický obraz, vyšetřovací metody, vakcinace aj.) se kniha věnuje také méně častým formám tuberkulózy, multirezistentní tuberkulóze, atypickým mykobakteriím, latentní tuberkulóze, dětské tuberkulóze a stejně tak legislativě. Kniha je kompletním přehledem o tuberkulóze jako nemoci ve všech jejích medicínsko-společenských aspektech. Je určena především pneumologům, užitečná bude ovšem rovněž pro internisty, infektology, chirurgy, radiology, patology či mikrobiology.


...ÓZA VE FAKTECH I OBRAZECH 10 11 Mikrobiologické vyšetrenie Igor Porvazník 11 ... Produkty Maxdorf na jednom mieste - Heureka.sk ... .1 Mikrobiologická diagnostika 11.2 Molekulárne metódy v mykobakteriológii 12 Latentná tuberkulózna infekcia Ivan Kocan 13 Invazivní vyšetřovací metody 13.1 Bronchoskopie a pleurální punkce Tuberkulóza nepřestala být ani ve 21. století závažným onemocněním. Je tomu tak navzdory všeobecně rozšířenému přesvědčení, že jde o chorobu, která již byla téměř vymýcena. Tuberkulóza ve faktech i obrazech - Ivan Solovič, Martina Vašáková, kol. ... Tuberkulóza ve faktech i obrazech - Library ... . Tuberkulóza ve faktech i obrazech - Ivan Solovič, Martina Vašáková, kol. | KOSMAS.cz - vaše internetové knihkupectví vou ako editorkou, sme sa rozhodli vydať jednu spoločnú ucelenú monografiu „Tuberkulóza ve faktech a obrazech". Kniha je rozdelená do desiat...SOUVISEJÍCÍ KNIHY