Knihy, které jsem nenapsal

Knihy, které jsem nenapsal - George Steiner | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
George Steiner
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Knihy, které jsem nenapsal.pdf


Chcete si knihu přečíst?Knihy, které jsem nenapsal ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor George Steiner. Číst Knihy, které jsem nenapsal Online je nyní tak snadné!

POPIS


Soubor esejů George Steiner "posledního z velikých" z různých podivuhodných myšlenkových světů, které se mohli stát jeho knihami, snad... Jaké je to být básníkem, když se v sousedním domě nad svící sklání Dante nebo Shakespeare? Jaké je to milovat ve čtyřech různých jazycích? Jak by měl v 21. století vypadat základní model obecné gramotnosti? Znamenají hranice mého jazyka skutečně hranice mého světa? Takovéto otázky a ještě spoustu dalších otevírá George Steiner ve svém souboru sedmi esejů s poněkud ironickým názvem Knihy, které jsem nenapsal. Tento koryfej soudobé kulturní kritiky, patřící k jedněm z mála skutečně originálních myslitelů naší doby, v nich pojednává o tématech, která za svůj život promýšlel, k nimž podniknul přípravné studie, která však již nestihl dovést do hodnotné knižní podoby. Kdo by však čekal sentimentální tesknění nad omezenými možnostmi lidského života, ten musí hledat jinde. Steinera ani v pokročilém věku neopouští onen údiv, který stál na počátku veškerého filozofického tázání, a touha pochopit, porozumět. Kromě hlubokých a argumentačně mistrně vystavených úvah kniha zaujme i tím, že oproti jiným esejům zde Steiner nezvykle odkrývá své soukromí a prozrazuje důvěrnosti, na něž sám není příliš hrdý.


...teré jsem nenapsal Autor: Steiner, George Nakladatel: Dauphin EAN: 9788072721092 ISBN: 978-80-7272-109-2 Originál: My Unwritten Books Překlad: Kleprlík, Michal Popis: 1× kniha, brožovaná, 272 stran, česky Rozměry: 12 × 20 cm Rok vydání: 2019 (1 ... Knihy, které jsem nenapsal - Steiner George | Artforum ... ... . vydání) Knihy, které jsem nenapsal George Steiner. Skladem 5+ ks 265 Kč Běžná cena 368 K č. Ušetříte 103 Kč (28 %) Vložit ... Knihy, které jsem nenapsal. Steiner George. 0.0 z 5 hvězdiček. 368 K ... Knihy, které jsem nenapsal. George Steiner. Jaké je to být básníkem, když se v sousedním domě nad svící sklání Dante nebo Shakespeare? Jaké je to milovat ve čtyřech různých jazycích? Jak by ... 5 knih, které jsem nečetla - YouTube ... . Steiner George. 0.0 z 5 hvězdiček. 368 K ... Knihy, které jsem nenapsal. George Steiner. Jaké je to být básníkem, když se v sousedním domě nad svící sklání Dante nebo Shakespeare? Jaké je to milovat ve čtyřech různých jazycích? Jak by měl v 21. století vypadat základní model obecné gramotnosti? Znamenají hranice... Knihy, které jsem ne...SOUVISEJÍCÍ KNIHY