Sága rodu Reissových

Sága rodu Reissových - Hana Whitton | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Hana Whitton
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Sága rodu Reissových.pdf


Chcete si knihu přečíst?Sága rodu Reissových ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Hana Whitton. Číst Sága rodu Reissových Online je nyní tak snadné!

POPIS


Historický román zasazený do českých zemí konce 18. a první poloviny 19. století je ságou pozoruhodného rodu Reissových a přibližuje prostředí české obrozenecké společnosti i reálných historických osobností, které tvořily naše dějiny. Antonín Mikuláš Reiss se poté, co se mu podařilo uprchnout před napoleonskými vojsky z Porýní, usadil v Rožmitálu pod Třemšínem. V té době netušil, že se stane zakladatelem rodu, který se významně zapíše do kulturního, politického, emancipačního a vůbec historicky převratného dění první poloviny 19. století. Získal výnosné místo a přestěhoval se i s rodinou do Prahy, kde se jeho tři krásné, vzdělané a chytré dcery Johana, Karolína a Antonie záhy staly středem pozornosti pražské obrozenecké společnosti, s jejímiž představiteli se scházely v salonech pořádaných Fričovými a Staňkovými. Dvě z Reissových dcer zde našly své životní partnery. Nejstarší Johana se provdala za Josefa Františka Friče, známého pražského právníka a politika. Prostřední Karolína si pak vzala obrozeneckého vlastence a neméně proslulého lékaře Václava Staňka. Nejmladší Antonie se stala blízkou přítelkyní Boženy Němcové a stejně jako Němcová okouzlila pražské obrozenecké kruhy svou krásou, nadáním a vlasteneckým zápalem a vzbudila pozornost ovdovělého F. L. Čelakovského. Dramatické osudy sester Reissových i jejich obrozeneckých současníků přibližují skutečné osobnosti a události našich dějin a čtou se jedním dechem.


...Koupit eknihu. Historický román zasazený do českých zemí konce 18 ... E-kniha: Sága rodu Reissových - Hana Whitton | Knihy.ABZ.cz ... . a první poloviny 19. století je ságou pozoruhodného rodu Reissových a přibližuje prostředí české obrozenecké společnosti i reálných historických osobností, které tvořily naše dějiny. Sága rodu Reissových. Hana Whitton. Historický román zasazený do českých zemí konce 18. a první poloviny 19. století je ságou pozoruhodného rodu Reissových a přibližuje prostředí české obrozenecké společnosti i reálných historických osobností, které tvořily... Sága rodu Reissových. Celkové hodnocení ... Historický román ... Sága rodu Reissových - Hana Whitton, 2019, pevná vazba ... ... ... Sága rodu Reissových. Celkové hodnocení ... Historický román zasazený do českých zemí konce 18. a první poloviny 19. století je ságou pozoruhodného rodu Reissových a přibližuje prostředí české obrozenecké společnost...SOUVISEJÍCÍ KNIHY