Umění rozhovoru o konci života

Umění rozhovoru o konci života - Angelo E. Volandes | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Angelo E. Volandes
DIMENZE
1,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Umění rozhovoru o konci života.pdf


Chcete si knihu přečíst?Umění rozhovoru o konci života ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Angelo E. Volandes. Číst Umění rozhovoru o konci života Online je nyní tak snadné!

POPIS


Žijeme většinou tak, jak si přejeme. Ale umíráme většinou úplně jinak, než si přejeme. Autor knihy Umění rozhovoru o konci života, významný americký lékař, ukazuje na poutavých příbězích sedmi svých velmi rozdílných pacientů, jejichž život končí, že k dobrému konci nepotřebujeme za každou cenu vyspělé lékařské technologie, ale spíše něco, co nám je velmi vlastní – rozhovor. Rozhovor s lékařem, s blízkými, se sebou samým. A ten většinou v praxi schází. Lékaři si nepřipouštějí, že právě rozhovor s pacientem je tak zásadní a pacienti nebo příbuzní si netroufají se lékaře ptát. Pokud se neodhodláme postavit čelem k faktu konečnosti našeho života a nezamyslíme se nad tím, jak bychom my nebo naši pacienti chtěli konec svého života strávit, někdo jiný tato rozhodnutí udělá za nás. Může to být ale i jinak, jak Volandes s nadějí i trefnou sebekritikou v knize ukazuje. A asi právě proto se jeho kniha, nedávno vydaná v USA, stala rychle paliativním bestsellerem a má co říci i našim čtenářům: pacientům, jejich rodinám a jejich lékařům. Kniha může dodat každému z nás odvahu se včas zamyslet nad tím, jak chceme žít na konci života. Lékařům pak dokáže poradit a dodat sílu a moudrost do těžkých situací, kdy stojí tváří v tvář těžce nebo nevyléčitelně nemocným pacientům, nesnadno se rozhodují o způsobu léčby a obtížně hledají slova. Doktor Volandes jim je s kolegiálním nasazením nabízí, sympatickou otevřeností povzbuzuje.


...mění rozhovoru o konci života. Druhé vydání oblíbené a výborné knihy významného amerického lékaře ... Volandes, Angelo E.: Umění rozhovoru o konci života (in ... ... . Žijeme většinou tak, jak si přejeme. Ale umíráme většinou úplně jinak, než si přejeme. Autor ukazuje na poutavých příbězích sedmi svých velmi rozdílných pacientů, jejichž život končí, že k dobrému konci ... Žijeme většinou tak, jak si přejeme. Ale umíráme většinou úplně jinak, než si přejeme. Autor knihy Umění rozhovoru o konci života, významný americký lékař, ukazuje na poutavých příbězí ... Umění rozhovoru o konci života by Angelo E. Volandes ... . Autor knihy Umění rozhovoru o konci života, významný americký lékař, ukazuje na poutavých příbězích sedmi svých velmi rozdílných pacientů, jejichž život končí, že k dobrému konci nepotřebujeme za každou cenu vyspělé lékařské technologie, ale spíše něco, co... Umění rozhovoru o konci života Autor: Volandes, Angelo E. Nakladatel: Cesta domů EAN: 9788088126607 ISBN: 978-80-88126-60-7 Překlad: Kapsov...SOUVISEJÍCÍ KNIHY