Diabetes typu MODY: Diagnostika a léčba u dospělých pacientů

Diabetes typu MODY: Diagnostika a léčba u dospělých pacientů - Jan Brož, | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Jan Brož,
DIMENZE
8,9 MB
NÁZEV SOUBORU
Diabetes typu MODY: Diagnostika a léčba u dospělých pacientů.pdf


Chcete si knihu přečíst?Diabetes typu MODY: Diagnostika a léčba u dospělých pacientů ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jan Brož,. Číst Diabetes typu MODY: Diagnostika a léčba u dospělých pacientů Online je nyní tak snadné!

POPIS


Pacienti s diabetem typu MODY (Maturity-Onset Diabetes of the Young) byli ještě donedávna spíše opomíjenou skupinou diabetiků, rozptýlenou bez správné diagnózy mezi pacienty s běžnějšími typy diabetu. Až širší dostupnost genetického vyšetření a zjištění, že frekvence monogenního diabetu v populaci je významně vyšší, než se původně předpokládalo, společně s odhalením některých specifik jeho léčby, zvýšilo zájem o jeho správnou diagnostiku. Avšak i přes rostoucí povědomí lékařů o MODY jako o samostatném a relativně častém podtypu diabetes mellitus, až 90 % pacientů s MODY zůstává stále neodhalených, a po dlouhou řadu let nesprávně zařazených a léčených nejčastěji pod diagnózou diabetu 1. či 2. typu. Ke správné klasifikaci dochází o mnoho let později (v průměru až o 13 let). Lze se však domnívat, že v řadě případů jedinci s MODY zůstanou skryti pod nálepkou jiného typu diabetu trvale. Přitom rozpoznání MODY představuje pro pacienty značný přínos, jelikož zásadně mění pohled na prognózu nemocného a především často umožňuje změnit dosavadní způsob vedení léčby diabetu.


...: Diagnostika a léčba u dospělých pacientů - Pacienti s diabetem typu MODY (Maturity-Onset Diabetes of the Young) byli ještě donedávna spíše opomíjenou skupinou diabetiků, rozptýlenou bez správné diagnózy mezi pacienty s ... Diabetes typu MODY - Diagnostika a léčba u dospělých pacientů ... ... Diabetes typu MODY. Diagnostika a léčba u dospělých pacientů. Jana Urbanová, Ludmila Brunerová, Jan Brož. Formát: 125×190 mm Vazba: měkká (V2), barevné ilustrace, 64 stran Rok vydání: 2019 Naše cena dnes: 166,- Kč (MC 195,- Kč) Sleva: 29,- Kč (= 15 %) Nakladatel: Maxdorf ISBN: 978-80-7345-627-6 EAN: 9788073456276 Diabetes typu MODY: Diagnostika a léčba u dospělých pacientů. ... Pacienti s diabetem typu MODY (Maturity-Onset Diabetes of the Young) byli ještě donedávna spíše opomíjenou skupinou diabetiků, rozptýlenou bez správné diagnózy mezi pacienty s běžnějšími typy diabetu. ... Diabetes t ... Dědičná forma cukrovky a její diagnostika - DIAstyl ... . ... Pacienti s diabetem typu MODY (Maturity-Onset Diabetes of the Young) byli ještě donedávna spíše opomíjenou skupinou diabetiků, rozptýlenou bez správné diagnózy mezi pacienty s běžnějšími typy diabetu. ... Diabetes typu MODY Diagnostika a léčba u dospělých ... Diagnostika a léčba u dospělý...SOUVISEJÍCÍ KNIHY