Příběhy pražských svatyní

Příběhy pražských svatyní - Pavel Bedrníček | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Pavel Bedrníček
DIMENZE
6,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Příběhy pražských svatyní.pdf


Chcete si knihu přečíst?Příběhy pražských svatyní ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Pavel Bedrníček. Číst Příběhy pražských svatyní Online je nyní tak snadné!

POPIS


Autor knihy MUDr. Pavel Bedrníček (1930 – 2010) zasvětil svému koníčku – historii Prahy a jejím památkám – celý svůj život. A právě v této, v mnoha ohledech výjimečné knize nabízí čtenářům výsledek své dlouholeté práce. Vypráví příběhy jednotlivých svatyní, rozebírá okolnosti jejich vzniku i následných osudů, pojednává o zakladatelích a tvůrcích, popisuje vnější i vnitřní výzdobu, líčí pověsti, legendy i zkazky, které se vážou k jejich osudovým momentům a rozhodujícím zvratům, jak je zachytili doboví vypravěči. V abecedním pořádku jsou zde uvedeny veškeré sakrální objekty na území hlavního města Prahy, aťuž se jedná o kostely různých vyznání, synagogy, kaple, ale i další, a to včetně objektů, které v současnosti již náboženským účelům neslouží, je-li původní účel dosud zjevný. Kniha je vybavena obsáhlým jmenným rejstříkem a pro lepší orientaci je připojen i rejstřík místních názvů.


...ěhy pražských svatyní Autor: Bedrníček, Pavel Nakladatel: Volvox Globator EAN: 9788075115201 ISBN: 978-80-7511-520-1 Popis: 1× kniha, vázaná, 548 stran, česky Rozměry: 15 × 20,5 cm Rok vydání: 2020 (3 ... Kniha: Příběhy pražských svatyní (Pavel Bedrníček) | Martinus ... . vydání) Příběhy pražských svatyní. Přidat recenzi Autoři; Kategorie a témata; Bibliografické údaje; Čtenářské recenze. Zatím nehodnoceno :-( Vaše hodnocení Funkce je dostupná pouze pro přihlášené. Omlouváme se, ale hodnotit a komentovat knihy můžete pouze jako registrovaný uživatel po přihlášení. ... Autor knihy MUDr. Pavel Bedrníček (1930 - 2010) zasvětil svému koníčku - historii Prahy a je ... Kniha Příběhy pražských svatyní - Pavel Bedrníček | Dobré ... ... . Omlouváme se, ale hodnotit a komentovat knihy můžete pouze jako registrovaný uživatel po přihlášení. ... Autor knihy MUDr. Pavel Bedrníček (1930 - 2010) zasvětil svému koníčku - historii Prahy a jejím památkám - celý svůj život. A právě v této, v mnoha ohledech výjimečné knize nabízí čtenářům výsledek své dlouholeté práce. Vypráví p...SOUVISEJÍCÍ KNIHY