Divadlo světla

Divadlo světla - Anne Delaflotte Mehdevi | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Anne Delaflotte Mehdevi
DIMENZE
6,9 MB
NÁZEV SOUBORU
Divadlo světla.pdf


Chcete si knihu přečíst?Divadlo světla ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Anne Delaflotte Mehdevi. Číst Divadlo světla Online je nyní tak snadné!

POPIS


Barokní Praha, počátek 18. století. Slávek je jediným dítětem stavebního mistra, dílovedoucího, který pracuje pro význačné architekty, již na další staletí výrazně mění tvář města. Slávkova rodina přežije mor a před ním samotným se otevírá nadějná budoucnost, pak ho však málem připraví o život střet s kočárem. Slávek má štěstí v neštěstí: nehodu přežije s ochrnutýma nohama, ale kočár patří vzdělanému, uměnímilovnému a bohatému šlechtici, hraběti Františku Antonínu Šporkovi. Ten se stane Slávkovým ochráncem, pomůže mu získat vzdělání a posléze i práci. Slávek je uchvácen velikou novinkou – do Čech dorazilo barokní divadlo v celé své kráse. Baroko je hra plná světla i stínů, a jelikož je Slávek velmi vnímavý a vynalézavý mladík, najde své uplatnění právě v této hře. Starý muž Slávek v roli vypravěče provází čtenáře celým svým životem i celým stoletím plným nemocí, válek, ale také ohromného kulturního rozmachu. Barvité scény z pražských ulic i zákulisí divadel svědčí o autorčině hluboké znalosti naší historie, divadla i našeho hlavního města. Vydání knihy podpořil Centre National du Livre. Vydání knihy podpořil Francouzský institut v Praze.


...Divadlo světla Přidat komentář. Marcela987 ... Takami Nakamoto/Sebastien Benoits 'REFLECTIONS' Medley ... . 2 27. března. Neobyčejné, strhující dílo francouzské autorky, která žila v Praze pouhých osmnáct let. ... Divadlo pro děti i dospělé. Vítáme Vás na našich stránkách . Úvod; Kde hrajeme; Kdo jsme; Co připravujeme; Naše kusy Pohleď - Michalův statek. Skanzen přibližující život, práci a zvyky středního rolníka v období od konce 30leté války až do zrušení roboty v roce 1848. DOBYTÍ SEVERNÍHO PÓLU - Světelští ocho ... Divadlo světla - Anne Delaflotte Mehdevi | KOSMAS.cz ... ... . DOBYTÍ SEVERNÍHO PÓLU - Světelští ochotníci pod vedením Járy Šmitryho Cimrmana, Záznam z divadelmního představení, 19.4.2013, Světlá Hora. Vize zářivého světla, cesta tunelem ...SOUVISEJÍCÍ KNIHY