Vzdělaná

Vzdělaná - Tara Westoverová | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Tara Westoverová
DIMENZE
8,9 MB
NÁZEV SOUBORU
Vzdělaná.pdf


Chcete si knihu přečíst?Vzdělaná ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Tara Westoverová. Číst Vzdělaná Online je nyní tak snadné!

POPIS


Tara Westoverová poprvé vkročila do školní třídy, když jí bylo sedmnáct. K lékaři poprvé zašla ještě o několik let později. Vyrůstala na samotě v idažských horách, v mormonské rodině survivalistů a náboženských fanatiků – psychicky nemocný otec se připravoval na konec světa, hromadil zásoby a nedůvěřoval státním institucím a vládě, matka se živila jako bylinkářka, léčitelka a asistentka při domácích porodech. Tara pracovala s otcem na šrotišti, kde jí dnes a denně hrozil úraz, pomáhala matce vyrábět tinktury, jeden starší bratr ji týral. Postupně dospěla k rozhodnutí, že jedinou možností je vzbouřit se a odejít z domova. Sama se připravila na přijímací zkoušky a byla přijata na Univerzitu Brighama Younga. Poté studovala na Harvardu a v Cambridgi, kde získala doktorát. Cesta ke vzdělání ovšem znamenala rozkol s rodiči a těmi sourozenci, kteří zůstali žít v Idahu. Tara zjistila, že vzdělání má osvobozující moc, ale zároveň poznala, jak vysokou cenu je za něj nucena zaplatit. Strhující memoár o procesu uvědomování si sebe sama, odhodlání, osobním rozvoji a rodinné loajalitě se okamžitě stal bestsellerem, patřil k oblíbeným knihám Baracka Obamy za rok 2018 a časopis TIME Taru Westoverovou zařadil mezi 100 nejvlivnějších osobností pro rok 2019.


...á. Tara Westoverová poprvé vkročila do školní třídy, když jí bylo sedmnáct ... Odborné semináře pro obce - ucetniportal.cz - Home | Facebook ... . K lékaři poprvé zašla ještě o několik let později. Vyrůstala na samotě v idažských horách, v mormonské rodině survivalistů a náboženských fanatiků - psychicky nemocný otec se připravoval na konec světa, hromadil zásoby a ... Vzdělaná je opravdu silný a strhující příběh, který přináší svědectví o životě rodiny, kde vládne fanatický otec, jenž si nenechá do ničeho mluvit a považuje vládu, lékaře i zástupce školství za své úhlavní nepřátele. Většinu z nás by pravděpodobně nikdy nenapadlo řešit popáleniny třetího s ... Vzdělaná - Tara Westoverová | Knihy Dobrovský ... . Většinu z nás by pravděpodobně nikdy nenapadlo řešit popáleniny třetího stupně ... Tara Westoverová poprvé vkročila do školní třídy, když jí bylo sedmnáct. K lé...SOUVISEJÍCÍ KNIHY