Ve znamení Merkura: Šlechta českých zemí v evropské diplomacii

Ve znamení Merkura: Šlechta českých zemí v evropské diplomacii - Martin Gaži, | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Martin Gaži,
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Ve znamení Merkura: Šlechta českých zemí v evropské diplomacii.pdf


Chcete si knihu přečíst?Ve znamení Merkura: Šlechta českých zemí v evropské diplomacii ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Martin Gaži,. Číst Ve znamení Merkura: Šlechta českých zemí v evropské diplomacii Online je nyní tak snadné!

POPIS


Kolektivní monografie se zabývá evropskou diplomacií v dlouhém časovém období od středověku do druhé poloviny 20. století. Jejími protagonisty jsou příslušníci šlechtických rodů, kteří vlastnili panství na území českých zemí a vystupovali v roli zástupců panovníka či státu. V knize jsou zmíněny především ty osobnosti, jež po sobě zanechaly kromě významného otisku v politické historii také umělecké, architektonické, písemné či osobní památky související s jejich zahraničním působením. Publikace propojuje „portréty“ předních diplomatů s „portréty“ věcí, zdánlivě němých svědků jejich zahraničních aktivit. K pochopení šíře těchto souvislostí výrazně přispívá více než 800 obrazových příloh. Autoři jednotlivých kapitol, specialisté z Národního památkového ústavu i akademické obce, čtenářům předkládají široké spektrum mezioborových studií a rozkrývají tak netradiční perspektivu výzkumu evropské kulturní historie.


...v autorů: Ve znamení Merkura - šlechta českých zemí v evropské diplomacii ... Ve znamení Merkura. Šlechta českých zemí v evropské diplomacii ... . | Foto: NPÚ Z iniciativy pracovníků této instituce je dlouhodobě pořádán projekt Po stopách šlechtických rodů, ve kterém je každoročně zevrubně představen vybraný rod, zpravidla z řad vysoké aristokracie, popř. zvolena oblast ve ... (Kolektiv autorů: Ve znamení Merkura - šlechta českých zemí v evropské diplomacii, ISBN: 978-80-87890-31-8, 824 str., Národní památkový ústav - územní památková správa v Českých Budě ... Ve znamení Merkura - Písecký deník ... ., Národní památkový ústav - územní památková správa v Českých Budějovicích, 1.vyd., České Budějovice 2020) Stanislav Vaněk nezávislý publicista Ve znamení Merkura (Petr P...SOUVISEJÍCÍ KNIHY